BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 3157131
*
nr 315 7131
Bordslampa
Keramik, Hjort, Danmark
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 maj 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampor danmark dansk danska europa hjort keramik norden skandinavien skandinavisk
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:23
-
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:47
-
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:42
*
Bordslampa
nr 315 7131
Bordslampa
Keramik, Hjort, Danmark
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 maj 2004 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampor danmark dansk danska europa hjort keramik norden skandinavien skandinavisk
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:23 -
3046 Bordslampa
Italien. Höjd: 67 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 20:47 -
3140 Bordslampfot
1800-tal, Frankrike, porslin / metall, fd Fotogen...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:41
-
3141 Bordslampfot
kolonn, onyx / metall. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
10 juni kl 18:42